Лазаровден и Цветница - смисълът и магията на обреда
Великден - стародавни български обичаи и съвременни еквиваленти
Модерна класика и
днешна интерпретация
>> Какво е характерно за дните от страстната седмица?
>> Яйце и хляб – мирогледна същност, знаци и стара народна култура.
>> Стари и не чак толкова стари рецепти за великденски колаци, козунаци и багрилки за яйца.
>> Кои традиционни елементи от празника в миналото, можем лесно да пренесем в съвремието?
За Ивент мениджъри, които организират събития, свързани с традиционните български празници.
Анелия Овнарска-Милушева е организатор на събития и работни ателиета за деца и възрастни, свързани с традиционната българска култура, съорганизатор и координатор на събори за народно творчество, лектор и водещ на срещи с фолклорна насоченост.
Дългогодишна танцьорка и певица във фолклорен ансамбъл, който е носител на множество български и международни призове и награди, включително вписване в листата на ЮНЕСКО за нематериално културно наследство на човечеството.
През годините е работила като педагог и е разработила иновативна програма за деца – „Академия по фолклор“.
По настоящем е гимназиален преподавател по „традиционна култура и национална идентичност“. Автор на две книги. Тя е докторант в катедра Етнология на СУ „Св.Климент Охридски“. Член е на управителен съвет на народно читалище и на Академично етноложко сдружение.
“В днешното забързано време, сред толкова много електронна информация и наситеност на нови технологии, хората устремени към глобалния свят, някак неусетно губят национална идентичност и самобитна индивидуалност. Не става въпрос за история и национално самосъзнание, а по-скоро за уеднаквеност на живота ни в съвременния модерен свят, който почти навсякъде и във всичко е познато еднакъв. Моята идея е, чрез класовете на My Event Academy, да внеса онази традиционна празничност и фолклорна осмисленост на семейните събития, като открехна врата към една необятна сфера, изпълнена с пъстрота, невъобразимо количество информация и старо знание, наречена традиционна българска култура”.
24 април 2021, събота
10:30 – 12:00
След регистрация (2 дни преди събитието) – ще Ви изпратим линк за ОНЛАЙН достъп